۱۳۸۹ مهر ۵, دوشنبه

دوربین دیجیتال 200 مگاپیکسلی سال 2011 وارد بازار مي شود

ايتنا - شرکت آلماني Hasselblad اعلام کرده است که تا سال 2011 ميلادي، دوربين ديجيتال 200 مگاپيکسلي خود را وارد بازار مي‌کند. گفتني است پيش از اين نيز اين شرکت لنز دوربين ديجيتال 60 مگاپيکسلي با کيفيت بالا طراحي و توليد کرده است.

به گزارش همكاران سيستم اين شرکت که اغلب دوربين‌هاي ديجيتالي با امکانات معمولي توليد مي‌کنند و تخصصي در طراحي دوربين‌هاي ديجيتالي حرفه‌اي ندارد، لنز جديد 200 مگاپيکسلي خود را روي قاب مدل قبلي دوربين خود قرار خواهد داد و تا سه ماهه نخست سال 2011 ميلادي به طور رسمي در بازار به فروش مي‌رساند.

گفتني است معمولا" دوربين‌هاي توليد شده توسط اين شرکت داراي کيفيت متوسط هستند و سرعت پاييني در عکس برداري و تحليل عکس به صورت ديجيتالي دارند، بر اين اساس گفته مي‌شود دوربين 200 مگاپيکسلي اين شرکت مي‌تواند بيشتر به صورت يک جنس تزييني مورد استفاده قرار گيرد.

به گفته کارشناسان، سرعت پايين در عکس‌برداري و همچنين وضوح تصوير فوق‌العاده بالايي که در اين لنز به کار گرفته شده باعث مي‌شود که عکس برداري از يک صحنه معمولي با اين دوربين 200 مگاپيکسلي نزديک به 30 ثانيه زمان لازم داشته باشد.

با اين وجود مسئولان اين شرکت آلماني اميدوارند اين دوربين 200 مگاپيکسلي بتواند در برخي از کاربري‌هاي اداري و تجاري مورد استفاده قرار گيرد و فناوري‌هاي موجود در اين دوربين بتواند رضايت کاربران را جلب کند.

گفتني است حجم بالاي تصاوير ذخيره شده از طريق عکس برداري با اين دوربين و همچنين زمان زيادي که به منظور عکس برداري با اين دوربين هدر مي‌رود، منبع انرژي اين دوربين را نيز به سرعت تخليه مي‌کند و اين امر مي‌‌تواند مشکلات زيادي را براي کاربران اين نوع دوربين‌ها به همراه داشته باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

با کلیک روی دکمه جستجو به پورتال فروشگاهی وارد شده و از صدها هزار کالای موجود در این فروشگاه دیدن فرمایید